I would recommend it to you who wish to shop even a little! !$ 3 for 500 g, $ 4.6 for 755 g,With this application, you can see immediately which one is cheaper per gram.1. Enter the prices for items A and B.2. Enter other items. (Items you want to compare as necessary)· Capacity (eg: 300 g, 40 cm, 500 ml etc.)· Quantity (eg: 10 pieces, 5 sets etc.)· Point unit price · Discount (eg: 30% OFF, 5 dollar discount etc.)3. When you press the "Calculate" button, the amount per unit will be displayed and you will know immediately which one is better.* Detailed calculation result can be confirmed by pressing "Details" button* Pressing the "Reset" button clears the input condition and calculation result· It is not possible to compensate for the profit / loss that occurred at the time of use.